Uwaga! Twoja przeglądarka jest w bardzo starej wersji. Zaktualizuj ją natychmiast.

Korzystasz z bardzo starej wersji Internet Explorera (6.0). Nie jest ona wspierana przez producenta i stanowi potencjalne zagrożenie.

Aby w pełni korzystać z Naszego sklepu dokonaj aktualizacji.Tak, chcę dowiedzieć się więcej

Sklep Skarbca Mennicy Polskiej

Przejdź do głównej treści »


Aktualnie przebywasz w:

O nas

Skarbiec Mennicy Polskiej to spółka zależna Mennicy Polskiej S.A., firmy o dumnej i bogatej tradycji, cieszącej się szacunkiem i zaufaniem wielu pokoleń klientów.

Nasze logo nawiązuje do ekskluzywnych, królewskich korzeni założyciela Mennicy – ostatniego koronowanego władcy Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Odpowiadamy na potrzeby klienta indywidualnego poprzez kreowanie i dystrybucję numizmatów o tematyce na tyle różnorodnej, by każda osoba znalazła wśród nich produkt, który spełni jej oczekiwania.

Naszym debiutanckim produktem była replika pierwszej monety wyemitowanej przez Mennicę Polską w 1766 roku, z wizerunkiem Stanisława Augusta Poniatowskiego.

W chwili obecnej możemy poszczycić się emisją wielu kolekcji o bardzo zróżnicowanej tematyce, np. Systema Solare (Układ Słoneczny), Kolekcja Królewska, Dinosauria, Symbole Przyrody, Wielcy Kompozytorzy, Bohaterowie Trylogii, Podniebne Głosy, Pory Roku, Letnie Dyscypliny Sportowe czy Wielkie Osiągnięcia Ludzkości.

W ofercie naszej znajdują się również polskie monety kolekcjonerskie emitowane przez Narodowy Bank Polski, monety produkowane przez Mennicę Polską na zamówienie zagranicznych banków oraz produkty mennic zagranicznych.

Naszym celem jest edukacja społeczeństwa w zakresie numizmatyki, która ,wbrew stereotypom, może stać się pasją ludzi w każdym wieku…
…bo numizmatyka to połączenie hobby z edukacją i pasji z przyjemnością kolekcjonowania!