Uwaga! Twoja przeglądarka jest w bardzo starej wersji. Zaktualizuj ją natychmiast.

Korzystasz z bardzo starej wersji Internet Explorera (6.0). Nie jest ona wspierana przez producenta i stanowi potencjalne zagrożenie.

Aby w pełni korzystać z Naszego sklepu dokonaj aktualizacji.Tak, chcę dowiedzieć się więcej

Sklep Skarbca Mennicy Polskiej

Przejdź do głównej treści »

Aktualnie przebywasz w:

Więcej widoków

Gustav Klimt - Artysta łamiący schematy - seria 5 srebrnych monet; 1 dolar

Pierwsza moneta z serii dostępna w maju 2019 r.

Dostępność: W magazynie

Cena: 189 zł
Dodaj produkty do koszyka Dodaj do koszyka

GUSTAV KLIMT WYBITNY ARTYSTA, KTÓRY STWORZYŁ NOWY RODZAJ PIĘKNA I ZREWOLUCJONIZOWAŁ SZTUKĘ XX WIEKU

NA SPECJALNE ŻYCZENIE KLIENTÓW, PRZED PAŃSTWEM

KONTYNUACJA BESTSELLEROWEJ SERII: „ZŁOTA PIĄTKA” GUSTAVA KLIMTA

„(…)Ten, kto chce się czegoś dowiedzieć o mnie jako artyście, powinien uważnie obejrzeć moje obrazy i na tej podstawie próbować się zorientować kim jestem i czego chcę.”

Gustav Klimt

MONETY ZDOBIONE ZŁOTEM BAŁTYKU - POLSKIM BURSZTYNEM

Pierwszym elementem serii jest „Dama z wachlarzem”, to ostatni obraz namalowany przez Gustava Klimta, znajdował się na sztaludze w pracowni artysty w dniu jego śmierci. W 1994 roku jego cena na aukcji osiągnęła 10 milionów dolarów. Drugim elementem serii jest „Pallas Atena”, wizerunek greckiej bogini, to najsłynniejszy obraz silnej kobiety w jego sztuce. Trzecim elementem serii jest „Śmierć i życie”, obraz który zdobył pierwszą nagrodę na światowej wystawie w Rzymie w 1911 roku. „Portret Eugenii Primavesi” to czwarty element serii, obraz powstał na zlecenie Otto Primavesi i przedstawia żonę wiedeńskiego bankiera. Piąty element serii to „Dziewice”, obraz przedstawia sześć kobiet, które się wzajemnie przeplatają. Każda kobieta reprezentuje inny etap życia.

HIT NA RYNKACH AUSTRII I CZECH

Parametry:

Nominał: 1 $

Materiał: Ag 999

Nakład: 555 szt.

Średnica: 50 mm

Masa: 17,50 g

Zdobienie: druk cyfrowy, wstawka z bursztynu

Dodatki: etui, certyfikat

Dostępność: Maj 2019

Podana cena dotyczy pojedynczej monety z kolekcji.
W ramach zamówienia monety wysyłane będą systematycznie raz w miesiącu. 
W prezencie do całej kolekcji otrzymasz eleganckie pudełko!

Prezentowany produkt jest projektem i może nieznacznie różnić się od gotowego wyrobu

Nr katalogowy produktu 2083759
Nakład 555
Masa 17,50 g
Materiał Srebro
Wymiary 50 mm
Zdobienie Kolor
Dostępność Maj 2019