Uwaga! Twoja przeglądarka jest w bardzo starej wersji. Zaktualizuj ją natychmiast.

Korzystasz z bardzo starej wersji Internet Explorera (6.0). Nie jest ona wspierana przez producenta i stanowi potencjalne zagrożenie.

Aby w pełni korzystać z Naszego sklepu dokonaj aktualizacji.Tak, chcę dowiedzieć się więcej

Sklep Skarbca Mennicy Polskiej

Przejdź do głównej treści »


Aktualnie przebywasz w:

4. rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka na Stolicę Piotrową

Posted on 13-03-2017 by Skarbiec Mennicy Polskiej S.A.

13 marca 2013 roku, podczas drugiego dnia konklawe, zwołanego w związku z rezygnacją papieża Benedykta XVI, nową głową Kościoła został argentyński kardynał Jorge Mario Bergoglio. Nominację kardynalską papież Franciszek otrzymał z rąk papieża Jana Pawła II 21 lutego 2001 roku. Papież Franciszek jest pierwszym papieżem z kontynentu amerykańskiego, jest także pierwszym jezuitą wybranym na papieża i pierwszym zakonnikiem od czasu papieża Grzegorza XVI, którego pontyfikat przypadał na lata 1831-1846. Przy wyborze imienia papież Franciszek kierował się chęcią pomocy najbiedniejszym, na wzór św. Franciszka z Asyżu.

franciszek_blog

27 lipca 2016 roku, papież Franciszek rozpoczął swoją pierwszą podróż apostolską do Polski. Podróż papieska obejmowała trzy miasta, Kraków, Częstochowę i Oświęcim. Głównym celem podróży było spotkanie z katolicką młodzieżą z całego świata podczas 31 Światowych Dni Młodzieży zorganizowanych w Krakowie.

Papież Franciszek był trzecim papieżem odwiedzającym Polskę. Wcześniej dziewięć razy swoją ojczyznę odwiedził Jan Paweł II i jeden raz w 2006 roku, papież Benedykt XVI.


Umieszczony w dziale Wpisy ogólne