Uwaga! Twoja przeglądarka jest w bardzo starej wersji. Zaktualizuj ją natychmiast.

Korzystasz z bardzo starej wersji Internet Explorera (6.0). Nie jest ona wspierana przez producenta i stanowi potencjalne zagrożenie.

Aby w pełni korzystać z Naszego sklepu dokonaj aktualizacji.Tak, chcę dowiedzieć się więcej

Sklep Skarbca Mennicy Polskiej

Przejdź do głównej treści »


Aktualnie przebywasz w:

Monthly Archives: Październik 2013

 • Cyrkonie. Ich obecność na monecie czy numizmacie potrafi w sposób niezwykły ożywić i upiększyć każdy dosłownie projekt. Tym bardziej, że cyrkonie używane w numizmatyce nie są jednostajne – mogą mieć nie tylko różną wielkość, ale także różny kolor.
  A oto przykłady zastosowania zdobienia z kilku różnokolorowych cyrkonii na złotych monetach z kolekcji Cztery Pory Roku:
   
  Moneta „Wiosna”
   

   
  Moneta [...]


  Umieszczony w dziale Wpisy ogólne


 • Znaki zodiaku

  Posted on 30-10-2013 by Skarbiec Mennicy Polskiej

  Znaki zodiaku to bardzo wdzięczny temat w numizmatyce. Mogą zdobić kolekcję, posłużyć jako upominek, ale także być czymś w rodzaju talizmanu, który nosi się zawsze przy sobie.
  W Skarbcu Mennicy Polskiej, dosłownie przed kilkoma dniami, ukazała się przepiękna moneta Skorpion, o nominale 20RB, wyemitowana przez Białoruś. Moneta ma 41 mm średnicy i jest częściowo złocona (zawiera [...]


  Umieszczony w dziale Wpisy ogólne


 • Wiele osób uważa, że świat numizmatyki zarezerwowany jest wyłącznie dla kolekcjonerów. Nie jest tak.
  Monety i numizmaty są w dzisiejszych czasach na tyle różnorodne, iż z powodzeniem stanowić mogą również formę prezentu, na dodatek nie byle jakiego. Więcej – naszym zdaniem to prezent wręcz idealny, bo:
  - jest prezentem nietuzinkowym, oryginalnym i często zaskakującym dla obdarowanego
  - jest [...]


  Umieszczony w dziale Wpisy ogólne


 • Złocenie selektywne to niezwykle efektowna technologia mennicza. Jak sama nazwa wskazuje, złocenie wykonane jest tutaj tylko na wybranych partiach monety, nie zaś na całym jej obszarze. Stwarza to wiele możliwości, zwłaszcza w kwestii wizualnego wyróżnienia tych elementów, na których pokazaniu szczególnie wytwórcy zależy.
  A oto przykłady zastosowania złocenia selektywnego:
   
  Numizmat Jan Paweł II z kolekcji Sławni Polacy
   

  Złocenie [...]


  Umieszczony w dziale Wpisy ogólne


 • I oto mamy w Skarbcu (i jak na razie - jeśli mówimy o Polsce – tylko w Skarbcu) kolejny produkt luksusowy: „Deesis Range by Andrei Rublev”, przedstawiający motywy związane z ikonografią chrześcijańską.
  Zestaw wyemitowany został w roku 2012 przez Niue Island, w limitowanym nakładzie 500 egzemplarzy na cały świat. Każda z dziewięciu wchodzących w jego skład [...]


  Umieszczony w dziale Wpisy ogólne


5 pozycji