Uwaga! Twoja przeglądarka jest w bardzo starej wersji. Zaktualizuj ją natychmiast.

Korzystasz z bardzo starej wersji Internet Explorera (6.0). Nie jest ona wspierana przez producenta i stanowi potencjalne zagrożenie.

Aby w pełni korzystać z Naszego sklepu dokonaj aktualizacji.Tak, chcę dowiedzieć się więcej

Sklep Skarbca Mennicy Polskiej

Przejdź do głównej treści »


Aktualnie przebywasz w:

Monthly Archives: Wrzesień 2013

 • Dziś chcielibyśmy zaprezentować bardzo ciekawe rozwiązanie technologiczne, jakim jest wstawka. Umożliwia ona umieszczenie we wnętrzu monety elementu (np. pozłacanego), który widoczny jest zarówno od strony awersu, jak i rewersu.
  A oto dwa przykłady zastosowania tej technologii:
   
  Rok Konia – srebrna moneta z Niue Island, w której jako zdobienie użyty został element filigranowy w postaci miniaturowego konika (więcej [...]


  Umieszczony w dziale Wpisy ogólne


 • Mona Lisa – najbardziej znany obraz Leonarda da Vinci. W paryskim Luwrze to właśnie do niego najtrudniej się dostać, by podziwiać go ze średniej chociaż odległości. Nic dziwnego, że tak wielu artystów i pseudoartystów przez wieki próbowało kopiować Mona Lisę i jej legendarny uśmiech.
  Francesco Melzi, uczeń Mistrza Leonarda, to ktoś, kogo kopia obrazu Mona Lisa [...]


  Umieszczony w dziale Wpisy ogólne


 • Mennica Polska jest mennicą wysoko rozwiniętą w zakresie stosowanych technologii, a zarazem możliwości, jakie ten poziom rozwoju oferuje. W cyklu „Technologie mennicze” będziemy starali się przybliżyć Państwu tę tematykę.
  Kto z uwagą śledzi współczesne trendy numizmatyczne, z pewnością zauważył, że dziś moneta czy numizmat to nie zawsze tylko okrągły kawałek srebra, złota czy miedzi. I to [...]


  Umieszczony w dziale Wpisy ogólne


 • Od jutra w sklepie internetowym Skarbca będzie już można nabyć srebrną monetę "Milan Cathedral" z serii Windows of Heaven.
  Ta duża (50 mm) i ciężka (50 g) moneta będzie wspaniałą ozdobą każdej numizmatycznej kolekcji. Jej charakterystycznym elementem jest wielobarwny witraż w formie wstawki.  Moneta oferowana jest w białej ramce, wraz z certyfikatem.
  Dla naszych Klientów mamy przeznaczone [...]


  Umieszczony w dziale Wpisy ogólne


 • Wyemitowany przez Niue, a sprzedawany w Skarbcu Mennicy Polskiej zestaw "Stworzenie Adama" cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem naszych Klientów. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę to, jak niewiele sztuk tego niezwykłego produktu udało się nam pozyskać.
  To duże zainteresowanie napawa optymizmem i pomaga nam w podejmowaniu decyzji dotyczących przyszłych zakupów u zagranicznych dystrybutorów. Chcemy bowiem [...]


  Umieszczony w dziale Wpisy ogólne


5 pozycji