Uwaga! Twoja przeglądarka jest w bardzo starej wersji. Zaktualizuj ją natychmiast.

Korzystasz z bardzo starej wersji Internet Explorera (6.0). Nie jest ona wspierana przez producenta i stanowi potencjalne zagrożenie.

Aby w pełni korzystać z Naszego sklepu dokonaj aktualizacji.Tak, chcę dowiedzieć się więcej

Sklep Skarbca Mennicy Polskiej

Przejdź do głównej treści »


Aktualnie przebywasz w:

Blog Skarbca Mennicy Polskiej

 • Czy wiecie która złota moneta jest największa na świecie?
  Największą złotą monetą świata jest wybita w 2011 roku przez mennicę australijską, ważąca ponad tonę moneta, na której został umieszczony kangur – symbol Australii. Sam kruszec w tym ogromnym krążku wart jest około 53 milionów dolarów! Wymiary monety to 80 cm średnicy i 12 cm grubości, a [...]


  Umieszczony w dziale Wpisy ogólne


 • Kolekcja „Panorama Racławicka” to jedna z najświeższych propozycji Skarbca Mennicy Polskiej. Po raz pierwszy, znane każdemu polakowi wybitne dzieło malarstwa, zostało utrwalone na numizmatach!
  Numizmaty wybite zostały w nieskazitelnym srebrze próby 999 i mają kształt prostokąta o wymiarach 30 x 47 mm. Zastosowany po raz pierwszy większy rozmiar sztabki ukazuje najdrobniejsze detale obrazu [...]


  Umieszczony w dziale Wpisy ogólne


 • PIERWSZA NA ŚWIECIE moneta w kształcie KULI to numizmatyczne arcydzieło, które stało się niekwestionowanym hitem na tegorocznych targach berlińskich World Money Fair 2015. Do jej stworzenia zastosowano szereg najbardziej innowacyjnych technologii, m.in. powstały specjalne, sześcioelementowe stemple, które pod wpływem ogromnego nacisku nadały materiałowi kształt kuli.
  Moneta o nominale 7 dolarów została wyprodukowana z AŻ 7 UNCJI [...]


  Umieszczony w dziale Wpisy ogólne


 • Kilka dni temu, na dnie Morza Śródziemnego u wybrzeży Izraela, został odkryty niesamowity skarb. Nurkowie natknęli się na dwa tysiące złotych monet sprzed 1000 lat!
  Niecodziennego odkrycia dokonali członkowie klubu płetwonurków, którzy początkowo myśleli, że znaleźli zabawkowe monety dla dzieci. Kiedy zdali sobie sprawę z tego, co tak naprawdę spoczywa na dnie morza, niezwłocznie powiadomili izraelski [...]


  Umieszczony w dziale Wpisy ogólne


 • NAJSTARSZE DRZEWA ŚWIATA to niezwykła kolekcja czterech srebrnych monet o średnicy 38.61, ozdobionych drukiem cyfrowym, wyemitowana przez Centralny Bank Republiki Armenii. To niesamowita okazja by poznać jedne z najstarszych pomników przyrody, które od tysięcy lat są świadkami naszej historii. Gdyby tylko potrafiły mówić, miałby do opowiedzenia mnóstwo ciekawych opowieści.
  „Drzewa są po prostu piękne, potrzebują tak [...]


  Umieszczony w dziale Wpisy ogólne


 • „Najważniejsze spotkania odbywają się w duszy, na długo przed tym, nim spotkają się ciała.” – Paulo Coelho.
   
  Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowy dzień – Walentynki!
  To coroczne święto, przypadające na 14 lutego jest wspaniałą okazją do obdarowania ukochanej osoby wyjątkowym upominkiem.
  Aby zaoszczędzić Państwu czasu na nerwowe poszukiwania urokliwej niespodzianki dla ukochanej osoby przygotowaliśmy dla Państwa coś wyjątkowego [...]


  Umieszczony w dziale Wpisy ogólne


 • 2 kwietnia 2005 roku, w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego, zakończył swoją ziemską wędrówkę, a jednocześnie trzeci co do długości pontyfikat w historii papiestwa – ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II. Odszedł z tego świata, jednak jego nauki, idee i wartości, które głosił jako następca świętego Piotra pozostały i zostaną na trwałe w pamięci wszystkich nas.
  Za niespełna dwa miesiące [...]


  Umieszczony w dziale Wpisy ogólne


 • Do sprzedaży trafiła nowa kolekcja Skarbca Mennicy Polskiej - "Starówki - Perły Polskich Miast". Na dziewięciu numizmatach przedstawione zostały w niej najpiękniejsze i pełne specyficznej atmosfery miejsca.
  Numizmaty wybite zostały w srebrze najwyższej próby 999. Mają kształt kwadratu, a jako zdobienia użyto złocenia w formie druku cyfrowego. Nakład kolekcji jest ściśle limitowany i wynosi 3 000 [...]


  Umieszczony w dziale Wpisy ogólne


 • Dziś chcielibyśmy zaprezentować Państwu serię, która stała się prawdziwym hitem, przede wszystkim na rynku japońskim (dla klientów Skarbca mamy jedynie 20 zestawów). Seria nosi nazwę GINĄCE GATUNKI ZWIERZĄT, a składają się na nią cztery numizmaty, prezentujące przedstawicieli fauny zagrożonych wyginięciem - wpisanych do Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych.
  Każdy z numizmatów ma bardzo dużą średnicę - AŻ [...]


  Umieszczony w dziale Wpisy ogólne


 • The last, released in May Collector's catalog, was full of many numismatic treasures. One of them was a ten dollar coin "Malachite Room", issued by Fiji, in a very limited run of 999 copies. It became an instant hit in May's catalogue.

  In Poland only 15 pieces have been allocated of the "Malachite Room" - world [...]


  Umieszczony w dziale Wpisy ogólne


Produkty 1 do 10 z 45 Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. Nastęna strona